sobota, 30. marca 2013

Prosím si viac blogov

Milujem, keď mám čo čítať! Pocit šteklenia v podbrušku, keď natrafím na nejaký nový kvalitný blog je porovnateľný s tým, keď objavím novú dokonalú pesničku a púšťam si ju stokrát po sebe a celé vnútorné orgány sa mi naplnia motýlikmi v najväčšom rozpuku radosti a krásy.
Už je to nejaký ten čas, čo som nečítala žiaden časák. Spravodajstvo na nete sa neráta. Myslím taký časopis s lesklou obálkou, v ktorom je milión reklám, tipy na snobské reštaurácie do ktorých bežný smrteľník nikdy nevstúpi, zázračné diéty, reklamy na knihy od Evity a podobných ťutiek.  
Existujú i iné dôvody, prečo sa pri čítaní podobných vecí cítim ako mimozemšťan a stabilne dostávam nevový tik do pravého lakťa.
Žurnalistické klišé: everywhere! 
Peplum, platformy, peniaze, porno a iné alúzie na slová začínajúce na P: everywhere!
Za najtrápnejšiu časť považujem zalepené zakázané strany a v nich príbehy o hasičoch, futbalistoch, hokejistoch, masochistoch a iných -istoch, ktoré sú ako rana päsťačkou do brady.
Uvedomujem si, že teraz zniem ako wannabe intelektuál umelec, ktorý odsudzuje každé ne-artové dielo, pretože nie je dostatočne hlboké. Ale chápete... načo čítať tieto predražené blbosti, keď existujú blogy? (Kto si ich vôbec kupuje??)

Som znepokojená, že už čoskoro nebude Google Reader.

14 komentárov:

 1. ja si kupujem občas inspire čo je super, alebo potom o dizajne a architektúre alebo dotyky kvôli mladej tvorbe, inak mi občas príde ako strata času tak toľko peňazí do niečoho čo skončí onedlho v zbere :)

  OdpovedaťOdstrániť
 2. to je pravda. ja si tiež niekedy kúpim časopis o bytovom dizajne a predtým ako ho vyhodím, vystrihujem odtiaľ obrázky, ktoré nachádzajú využitie inde. keď už niečo o móde, tak radšej knihy, mne sa páčia tie veľké ťažké kusy čo majú v panta rhei, o umení, oblečení, filmoch, fotografovaní.........škoda že sú väčšinou moc drahé:)

  OdpovedaťOdstrániť
 3. blogy sú to naj! milujem keď nájdem nejaký nový blog. vtedy pri ňom dokážem presedieť aj celý deň a čítať všetky články! a časopisy nekupujem, vôbec. je mi ľúto vraziť do toho toľko peňazí. takže radšej blogy!:)
  www.secondmyself.blogspot.sk

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Ale já nevím, jestli jsem to správně pochopila, ale četla jsme, že se google reader zruši jen pro všechny blogy mimo blogspot, tak asi bohužel ne no :/

  http://ordinary-silly-things.blogspot.com

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Čo je to ten google reader? To má niečo s nasledovaním?
  Ale presne, milujem blogy, najmä tie osobné, pokiaľ možno s dobrou štylistikou a diakritikou :-) Nepamätám si, kedy som si naposledy kúpila časopis, myslím, že minulé leto, keď sme s kamoškou išli na kúpalisko, aby sme si mohli robiť nejaké hlúpe testy, ale ani sme ho neotvorili...alebo potom ešte niekedy, keď je tam nejaký darček, ktorý chcem, napríklad nejaká farebná kozmetická taštička :-D Ako keby som ich nemala milión...

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. nie, myslím že reader nemá nič spoločné s google friend connect... je to proste niečo ako systematickejšie organizovaný Bloglovin.

   Odstrániť
  2. Aha, no ja bloglovin mám, ale veru ho nepoužívam, vystačím si so svojím stĺpčekom odkazov :-)

   Odstrániť
 6. Presne také čosi ako tvoj nadpis mi včera prešlo hlavou keď som dočítala na nemenovanom blogu fajnčlánok a chcela by som viac! Joj.. keď to aj ťažké je násť poväčšine..

  OdpovedaťOdstrániť
 7. ak nejaky dobry blog objavis...daj vediet :)

  OdpovedaťOdstrániť
 8. Anonymný30.3.13

  Maštal
  http://issuu.com/mastal-magazine/docs/mastal713/1

  OdpovedaťOdstrániť
 9. prijala by tiez nejaku listinu inspirativnych blogov, nech mame co citat :P takze by si mohla dat nejaky post dobry.

  OdpovedaťOdstrániť
 10. Zakázané stránky dojímajú aj mňa. Ale musím sa priznať, milujem čítať EVU. Sarkastické podtóny v článkoch rúlz.

  OdpovedaťOdstrániť
 11. naposledy som si Evu kúpila kvôli diáru na rok 2o13 a aj tak som si nakoniec musela kúpiť v papierníctve väčší koženný formát, pretože mi nestačili okienka v Evinom diári :D a pred tým som si ju kúpila asi pred dvoma rokmi ešte keď som bývala v Petržke...moja teta kedysi kupovala pravidelne a keď si na to tak spomeniem, tak vždy to bolo o tom istom...ako uchmatnúť chlapa, ako sa s ním rozísť, ako prežiť rozchod, ako berieme milenky, ako to berú milenky, horoskopy, na ktorých som sa vždy pobavila a kopa obrázkov a reklám...nechce sa mi veľmi hľadať nové blogy, tak šup sem s nejakým návrhom ;) môžem všeličo :)
  http://lulululs.blogspot.sk/

  OdpovedaťOdstrániť
 12. máš to tu super..nevím, zda ti doporučovat svůj blog, ale podívat se můžeš ;) justneedpeace.blogspot.com..každopádně mně se u tebe moc líbí a jsem tvůj follower.
  jinak evu u nás (asi) nemáme, ale pamatuju si, jak jsem byla malá a mamka si ji na slovensku koupila a pořád mi připomínala, že se na zakázané stránky NESMÍM podívat..stejně jsem se koukla :D a nuda..

  OdpovedaťOdstrániť