streda, 5. júna 2013

Vo svete bohov a príšer bola som anjelom

Keď som včera zaspávala, na sietnici som si premietala dokonalé modré zamatové topánky so zlatou podrážkou a mašľou. Myslím si, že každá žena by mala mať topánky, ktoré sú nádherné a nepohodlné, viete čo myslím - topánky, ktoré by boli jej najkrajšou ozdobou a ktoré by nosila len na veľmi špeciálne príležitosti. Slúžili by predovšetkým na to, aby vzbudzovali pozornosť a aby ich svet obdidoval. Bola časť Sexu v meste, kde sa hovorilo o práve na topánky, ale keďže tento námet zatiaľ nik nedotiahol do konca, som nútená pracovať v režime do it yourself.

Mám takú predstavu. Že musím robiť niečo veľké. Viete, sebarealizovať sa a dokázať niečo masívne. Je to nutkanie, ktoré občas spôsobuje, že od prebytku myšlienok a potreby získať inšpiráciu strácam dych. Viem, že sa pričasto zamilovávam do ilúzii, môj smiech je hlasnejší a slzy slanšie a zaslúženejšie než kedykoľvek predtým. Musí to tak byť. Neviem to povedať jednoduchšie.  

Je to vnútorný pocit, ktorý ma núti tvoriť, rozprávať a vykonávať niektoré veci len preto, že chcem vyskúšať aké to je naplno precítiť každý zväzok emócie starostlivo uložený vo mne a následne ho preniesť do reality v podobe slov, obrázkov, čohokoľvek. Občas je to príliš komplikované samotrápenie, ale neviem akceptovať nevyjadrenie môjho ega, ktoré sa drzo prediera na povrch.

Vždy robím veľké gestá a drámu, lebo to som ja. Vlasy mi padajú do tváre. Pol štvrtej ráno, viem že už nezaspím, na zemi rozložené farby a nastrihané kusy látky. Lana spieva, že sme možno my tými šťastlivcami a že je to ako, ako, ako........... zamilovať sa. Nemám žiaden konktrétny plán. Len tak plávam, ale presne viem, aký je cieľ. Ide o pocity. A ide o moc, o dosiahnutie absolútnej prevahy a trvalého šťastia.

Je možné, že som príliš nudná, slušná, netrendy, antifree a uncool žena, frigidná nymfomanka so sklonmi k tučnote a poruchám príjmu potravy. Stavím sa, že moji dvaja najbližší by teraz povedali niečo v zmysle: Sama tomu neveríš. A zrejme by mali pravdu, ako vždy. Vlastne si myslím, že možno som špeciálna, možno sú všetci ľudia nejaké doposiaľ neobjavené pupky sveta. Napríklad, mňa skutočne neprekvapí, ak budem o 10 rokov na titulke Vogue a v šatníku mi budú visieť malé čierne od najštýlovejšej babičky Westwood a veru že to nebude big deal.

Predstavujem si,že raz budem mať vlastný Chateau Marmont, chodiť bosá po starých studených parketách podkrovného apartmentu, v dlaniach zvierať bodkovanú šálku horúceho čaju a počúvať, ako za oknami fučí vietor. 
Budem Miss Gatsby oblečená v čiernom, v najjemneších pančuchách, mnohých hodvábnch košeliach, dlhom asymetrickom kardigáne a čiernych zamatových topánkach s mašľou, skrývajúca svoje čisté úmysly pod rúžkom zvrhlostí. Oslavy, na ktorých budú všetci slopať Chateau de Snob Topoľčianky, budú zasterkou môjho nevinného ja, zatiaľ čo budem pomalinky popíjať ružové martini.  Budú hovoriť: to je ona a budú ma volať žena v čiernom, pretože budem mať swag, lebo viete, tak ako je tento blog jedným z najlepších miest na celom bloggeri, akási víajpí zóna, tak to musí byť i v skutočnom svete.

A k tým topánkam. Budem robiť topánky pre ženy, ktoré milujú svoj život rovnako ako slobodu a voľnosť ako vták. V ktorých sa každá žena alebo mužina bude cítiť ako nová minca, čerstvo vyrazená a lesklá. Po svete kráčať s ľahkosťou napriek faktu, že stránky jej rozpísanej knihy občas nesú primnoho bolesti. Okey, verím, že toto moje priznanie zmení fungovanie sveta.8 komentárov:

 1. píšeš úžasne a tú knihu raz musíš vydať!

  OdpovedaťOdstrániť
 2. pridávam sa, píš a vydávaj! do rady na tvoju knihu by som sa určo postavila

  OdpovedaťOdstrániť
 3. na tom poslednom odstavci by som postavil marketingovú komunikáciu tvojej značky, veľmi dobre napísané a s príbehom v pozadí! :) teda pravdaže až na tú mužinu, to by som nezakomponoval :D

  OdpovedaťOdstrániť
 4. skvělý článek, prostě dělat něco, něco co chci jen zkusit,udělat něco velkého, co mě naplní na dlouhou dobu a pokračovat v tom. sex ve městě a poslední právo na boty..viděla jsem.

  OdpovedaťOdstrániť
 5. och, krásny článoček, nádherný!!! teraz sa usmievam ešte prihlúpejšie než doteraz, je to krásne také pocity :)))
  ja som sa naučila, že VŠETKO JE MOŽNÉ, POKIAĽ DOSTATOČNE CHCEŠ :) tak choď si za tým a potom si poprosím 10% zľavu na tvoje kúsky, milujem módu :D

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Anonymný9.6.13

  O zamatových topánkach snívam aj ja, akurát vínovočervených...vlastne ani modré by neboli zlé, alebo smaragdovozelené...

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. jop, toto sú asi najkrajšie farby, také kráľovské. yay

   Odstrániť